Fotovoltaika jako nástroj budoucnosti

Obáváte se neustálého zdražování elektřiny od dodavatelů? Nebuďte závislí na nestabilních cenách elektrické energie. Zvyšte svoji energetickou nezávislost. Peněženka i planeta vám nejen poděkují, ale vrátí vám to i s úroky.

Uspoříte peníze za energie

199 tisíc Kč
Průměrná dotace
65 tisíc
Podpořených projektů
3 miliard Kč
Vyplaceno žadatelům

Proč si tepelné čerpadlo pořídit?

Zjednodušeně řečeno, jedná se sluneční záření, které dopadá na fotovoltaické články umístěné a pospojované v solárních panelech. Právě tyto články následně přemění solární energii na elektrickou.
Fotovoltaická elektrárna každý den vyrobí větší množství energie, než reálně spotřebuje. Nemusíte se ale obávat, že by se energie vytratila. Můžete si vybrat, zda ji nasměrujete do ohřevu vody, uložíte do bateriového boxu, nebo zda se rozhodnete o energii podělit s ostatními sousedy a získat tak nějaké finanční prostředky navíc.

DOMLUVME SI SCHŮZKU

Nejste si jisti, jak výkonnou elektrárnu potřebujete? Od jak velkého výkonu je potřeba nahlásit elektrárnu hasičům a nainstalovat protipožární ochranu? Nevíte, jak velkou plochu potřebujete solárními panely zastavět? Téměř každý dům je unikátní a potřebuje individuální přístup. Domluvte si s námi schůzku

Dotace

Na fotovoltaickou elektrárnu si můžete zažádat o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. Výši dotace se určuje podle striktních podmínek, které stanovuje samotný program, výkon elektrárny a také podle toho, jakou formu akumulace si zvolíte.

Fotovoltaická elektrárna jako investiční nástroj do budoucna

Pořízení fotovoltaické elektrárny je investice do budoucnosti. Nemůžete však očekávat, že se vám investice vrátí během několika měsíců. Do výsledku návratnosti zasahuje velké množství faktorů, jako například výkon elektrárny, reálná spotřeba, velikost solárních panelů, ale i cena elektřiny. Standardní časové období pro návratnost je pak 7-10 let.

Realizace po celé ČR

DOMLUVME SI SCHŮZKU

Ne všechna tepelná čerpadla je vhodná pro každý typ nemovitostí. Pokud si nejste jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, kontaktujte nás a společně se na vše podíváme.
Odpověď na tuto otázku je velmi individuální. Do výsledku zasahuje spousta faktorů, jako je reálná spotřeba, velikost solárních panelů, ale i cena elektřiny. Standardní časové období pro návratnost je však 7-10 let.
To záleží na vašich zvycích v domácnosti a na náročnosti elektrických spotřebičů, které doma běžně používáte. Podle těchto výsledků se nastaví ideální výkon solární elektrárny.
Záleží zcela na vašich možnostech, velikost solární elektrárny vám přizpůsobíme na míru. V první řadě musí solární elektrárna dávat co největší ekonomický smysl.
Nezáleží na tom, jaký máte sklon střechy, nebo zda nemáte na střeše žádné místo. Solární panely nemusí být na umístěné jen na střeše, je možnost je instalovat i na pozemek, nebo na některé z objektů, které máte zapsané v katastru nemovitostí. Důležitější je orientovat panely na vhodnou světovou stranu – tedy ideálně západ nebo východ
Na eternitovou a cembritové střechy. Důvodem je jak křehkost těchto krytin, tak i případná následná nákladná likvidace.
S připojením si nemusíte dělat starosti. Po instalaci solární elektrárny vás do distribuční sítě automaticky připojíme. Co se týká dalšího prodeje elektřiny, v dnešní době se to již nevyplatí (platí se přibližně 0,40 Kč za 1kWh). Mnohem jednodušší variantou pro vás bude zvolit si tarif u dodavatele, který vaše přetoky zahrne do ročního vyúčtování. Pokud si přece jen zvolíte variantu prodeje, je potřeba počítat s tím, že při výkonu solární elektrárny nad 10 kWh je nutné mít buď licenci pro podnikání v energetických odvětvích (ERU), nebo IČO.

Jak dlouho trvá instalace fotovoltaické elektrárny?

Instalace trvá zhruba na 2-3 měsíce s tím, že nejdelší čas zabere připojení do distribuční sítě. Instalace samotné fotovoltaické elektrárny zabere 48 – 96 hodin, záleží na výkonu elektrárny, která byla zvolena.

Co když budu chtít propojit solární elektrárnu s tepelným čerpadlem?

Není to pro nás žádný problém. Zvládneme vše, od instalace solární elektrárny, přes zapojení tepelného čerpadla, až po propojení solární elektrárny s tepelným čerpadlem.

Napište nám, pomůžeme Vám ušetřit

Mohlo by vás zajímat

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and