Jak na úspory , Nová zelená úsporám

Státní dotační program Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám je zacílený na snižování energetické náročnosti nemovitostí a využívání obnovitelných zdrojů energie. Nová zelená úsporám je dostupný téměř pro každého, kdo se rozhodně, že by chtěl planetě i své peněžence trochu ulevit. 

Uspoříte peníze za energie

199 tisíc Kč
Průměrná dotace
65 tisíc
Podpořených projektů
3 miliard Kč
Vyplaceno žadatelům

Jak to funguje v praxi

Patří sem například kombinace tepelného čerpadla s fotovoltaikou, plynovým kotlem, nebo s kotlem na tuhá paliva. Na příklad, spojením fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem můžete snížit náklady až o 50–75 %! A to už se vyplatí.

Proč žádat o dotaci?

Stavíte nebo rekonstruujete? Řekněte si o dotaci až 50 %.
Je to lehčí, než si myslíte.

Zelená úsporám je rozsáhlý program Ministerstva životního prostředí ČR spravovaný Státním fondem životního prostředí, který poskytuje dotace pro energetické úspory.

Výběr dotace

Dotace pro hybridní systém Fotovoltaika & tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadla

Fotovoltaika

Hybridní systémy vytápění

Časté dotazy

Ano, v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám můžete žádat jak na fotovoltaickou elektrárnu, tak i na tepelná čerpadla. Co se týká hybridních systémů, máte možnost získat dotaci vyšší, jelikož hybridní systémy jsou ze strany Ministerstva životního prostředí upřednostňovány.  

Ano. Musíte však splnit podmínky programu (o tom dostanete tzv. Vyrozumění o poskytnutí podpory) a požádat o dotaci před samotnou realizací.
Ano. Hlavní podmínkou je však realizace i vystavené faktury do 1. ledna 2021. Pokud jste instalovali fotovoltaickou elektrárnu nebo tepelné čerpadlo před tímto datem, již nelze o dotaci žádat.
Od 12. října 2021 do 30. června 2025 nebo do vyčerpání finančních prostředků.

Výsledná částka je ovlivněna velkým množstvím faktorů – přes rozsah prací, až po velikost domu. Obecně však platí, že čím lepší konečné parametry domů, tím je vyšší finanční podpora.  

Ne. Od konce roku 2021 se do možnostech žádostí zařadily i nemovitosti, ve kterých může být nahlášený trvalý pobyt.
Ano. Dotační bonus můžete získat v kraji Ústeckém Karlovarském a Moravskoslezském.

Ještě váháte?
Nechte si vypracovat nabídku!

Napište nám, pomůžeme Vám ušetřit